اگر موهایی خشک، وز و بدحالت دارید، حتما اطرافیان سرم مو را به شما پیشنهاد کرده‌اند و حالا می‌خواهید بدانید سرم مو چیست ؟ همان‌طور که می‌دانید سرم مو برای حالت دادن به مو و جلوگیری از وز شدن آن استفاده می‌شود. اگر موهایتان خشک و شکننده شده، می‌توانید خیلی سریع با کمی سرم مو مشکل خود را حل کنید.
سرم مو چیست ؟

سرم مو اساساً یک روش ابتکاری برای مراقبت از موهای شماست. با استفاده از سرم مو، می‌توانید به آسانی به موهایتان حالت بدهید تا زیباتر دیده شوند. جالب است بدانید این محصول، بیشتر روی سطح مو (کوتیکول) اثر می‌‌گذارد و به اعماق مو نفوذ نمی‌کند.

در واقع، سرم یک لایه حفاظتی را دور ساقه مو ایجاد می‌‌کند. با این کار، در برابر آسیب‌های مختلف (عوامل محیطی، ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو و محصولات شیمیایی) از آن محافظت می‌کند. سرم، بافت مو را تقویت می‌کند و با جلوگیری از وز شدن مو و انعکاس نور، درخشش بیشتری به آن می‌دهد.

افزون بر این، با مصرف سرم، موهایی نرم و بدون گره خواهید داشت. خلاصه این‌که سرم مو برای تثبیت سریع حالت مو طراحی شده و می‌تواند جایگزینی برای نرم‌کننده‌های مختلف مو باشد.
فواید سرم مو برای سلامت و شادابی موها:
1.مهار کردن موهای وز

این نکته را فراموش نکنید که سرم مو می‌تواند موهای شما را تغذیه و وزی آن را مهار کند. فواید استفاده از سرم ضد وز مو را در اینجا بخوانید.

  1. افزایش درخشش مو

یکی از فواید سرم مو این است که علاوه بر کمک به کنترل وزی مو، آن را درخشان می‌کند. داشتن موهایی درخشان هدفی ایده آل برای همه ماست. پس، در موارد زیر حتماً از سرم مو استفاده کنید:

• قبل از مدل دادن

• برای صیقل دادن ساقه‌های مو

• برای داشتن موهایی سبک، ابریشمی و درخشان

  1. کمک به تغذیه‌ی موهای خشک

موهای خشک واقعاً آزاردهنده‌اند. موی خشک فقط خشن نیست، بلکه اغلب تیره، کدر و بی جان به نظر می‌رسد. این ویژگی‌ها اصلاً خوشایند نیستند. سرم خوب و باکیفیت رطوبت موهایتان را حفظ می‌کند. مهم‌تر اینکه، با مصرف سرم مو برای موهای خشک، بدون اینکه موهایتان چرب به نظر برسد ابریشمی، درخشان و نرم می‌شود.

  1. نرم کردن ساقه‌ی مو
    موی خشک و آسیب دیده، به لمس نیز حساس است. استفاده از مقدار کمی سرم مو به بازگرداندن دوام و حیات تار مو کمک می‌کند. با مصرف سرم، موهای شما نرم‌تر و انعطاف پذیرتر می‌شود.

سرم مو، زبری و وز شدگی موها را کنترل و آن‌ها را عمیقاً نرم می‌کند. ممکن است با خود فکر کنید، روغن مو هم همین کار را می‌کند، اما حتماً می‌دانید که روغن، پوست سر را چرب کرده و در مقایسه با سرم مو، محصولی نامرغوب به حساب می‌آید.

  1. محافظت در برابر آسیب

گرد و غبار، رطوبت هوا، آلودگی و ابزارهای حرارتی ممکن است به مو صدمه بزنند. یکی دیگر از فواید سرم مو این است که در برابر این عوامل از موهای شما محافظت می‌کند، زیرا یک لایه محافظ روی آن می‌کشد و با افزودن رطوبت لازم از خشک شدن موهایتان جلوگیری می‌کند.

  1. محافظت در برابر رطوبت هوا

اگر موهایتان وز باشد، نمی‌توانید از آب و هوای مطلوب لذت ببرید. زیرا هوای مرطوب، موهای شما را وزتر می‌کند. اگرچه نمی‌توانید نوع موهای خود را عوض کنید، اما می‌توانید نحوه واکنش آن‌ها به رطوبت را تغییر دهید. در واقع مصرف سرم، در برابر رطوبت هوا و گرمای مصنوعی از موهایتان محافظت می‌کند. با مصرف سرم، موهایتان کمتر وز می‌شود.

  1. افزایش جلوه‌ی مو

سرم مو ظاهر پر شکوهی را به موهایتان می‌بخشد و موهای کدر و آسیب دیده را احیا می‌کند. علاوه بر این، موهای شما را از ژولیدگی خلاص می‌کند و به آن‌ها درخشندگی و زیبایی می‌بخشد.

  1. محافظت در برابر اشعه‌ی خورشید

یکی دیگر از فواید سرم مو این است که در برابر اشعه فرابنفش از موهایتان محافظت می‌کند. اگر موهای شما به طور دائم در معرض آفتاب باشد، صدمه می‌بیند. سرم مو با ایجاد لایه‌ای محافظ روی موهایتان، این آسیب را به حداقل می‌رساند.

  1. کاهش آسیب ناشی از مصرف وسایل حرارتی

استفاده بیش از حد اتوی مو و ابزارهای حرارتی دیگر، به موهای شما آسیب می‌رساند و آن‌ها را تیره، کدر، ضعیف و بی جان می‌کند. برای کاهش این آسیب و پیشگیری از آن، باید پیش از استفاده از این وسایل، مقداری از سرم مو را روی موهای خود بمالید، بگذارید سرم به طور طبیعی خشک شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه